گواهینامه SSL

 

پروتکل امنیتی SSL

SSL چیست؟

پروتکل (SSL (Socket Secure Layer ، یک استاندارد وب، برای کدکردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است. اطلاعاتی که توسط یک اتصال SSL مبادله می شوند، بصورت کد شده ارسال می شوند و بدین ترتیب اطلاعات مبادله شده، از دزدیده شدن یا استراق سمع محافظت می شوند. SSL برای شرکتها و مشتریان، این امکان را فراهم می کند که بتوانند با اطمینان اطلاعات خصوصی شان را، مانند شماره کارت اعتباری، به یک وب سایت بطور محرمانه ارسال کنند. برای برقراری یک اتصال SSL به Web Server Certificateها نیاز می باشد.

چرا SSL؟

هنگامی که به فروشگاهی وارد می شوید ، می دانید که با چه وضعیتی روبرو هستید. کالاها ، مارک آنها و راهنمای فروشگاه را می بینید. می توانید مطمئن باشید که اگر در خرید شما اشکالی پیش بیاید، مدیر فروشگاه یا صاحب آن برای مراجعه در دسترس خواهند بود.
اما بر روی اینترنت ، مراجعه کنندگان به پایگاههای وب هیچ راه قابل اطمینانی برای آگاهی از اینکه چه کسی صاحب پایگاه "فروشگاه مجازی" است ، دردست ندارند. هنگامی که مشتریان با قصد انجام یک خرید اینترنتی، به یک پایگاه وب وارد می شوند، علاقه دارند بدانند که پول را به چه کسی می پردازند. آنها خواستار اثبات هویت صاحب پایگاه بوده، و می خواهند بدانند که اطلاعات شخصی ارسالی آنها به پایگاه مزبور، توسط سایر کاربران اینترنتی قابل ردگیری و تداخل نیست. اینجاست که گواهینامه های الکترونیکی SSL به صحنه می آیند.

 

اطلاعات هر گواهينامه SSL:

بطور معمول، يك گواهينامه SSL داراي اطلاعات شما بعنوان دارنده گوهينامه ميباشد، كه اين اطلاعات عبارتند از :

  • نام دامنه،
  • نام شركت شما،
  • نشاني شما،
  • شهر شما،
  • كشور محل اقامت شما،
  • تاريخ انقضا گواهينامه،

با خريد يك گواهينامه SSL، علاوه بر آنكه اطلاعات كامل خود را به مشتري ارائه ميدهيد، كه اين باعث ايجاد امنيت خاطر خريدار ميگردد، تمامي اطلاعات رد و بدل شده مابين كامپيوتر، بازديد كننده سايت شما، و سرور وب سايت شما، كد شده و قابل بازيابي نميباشد .