گواهینامه SSL

پروتکل امنیتی SSL

SSL چیست؟

پروتکل Socket Secure Layer یا SSL، یک استاندارد وب، برای کدکردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است. اطلاعاتی که توسط یک اتصال SSL مبادله میشوند، بصورت کد شده ارسال میشود و بدین ترتیب اطلاعات مبادله شده، از دزدیده شدن یا استراق سمع محافظت میگردد. SSL برای شرکتها و مشتریان، این امکان را فراهم میکند که بتوانند با اطمینان، اطلاعات خصوصی شان را مانند شماره کارت اعتباری، رمز، و ... را به یک وب سایت، بطور محرمانه ارسال کنند.

چرا SSL مورد نیاز است؟

هنگامی که به فروشگاه حضوری وارد میشوید، میدانید که با چه شرایط و وضعیتی روبرو هستید. کالاها، مارک آنها و راهنمای فروشگاه را میبینید. میتوانید مطمئن باشید که اگر در خرید شما اشکالی پیش بیاید، مدیر فروشگاه یا صاحب آن صنف، برای مراجعه و رفع اشکال در دسترس خواهند بود.
اما در بستر اینترنت، مراجعه کنندگان به پایگاههای وب، هیچ راه قابل اطمینانی برای آگاهی از اینکه چه کسی صاحب پایگاه "فروشگاه مجازی" است، در دست ندارند. هنگامی که مشتریان با قصد انجام یک خرید اینترنتی، به یک فروشگاه اینترنتی وارد میشوند، علاقه دارند بدانند که پول را به حساب چه کسی میپردازند. آنها خواستار اثبات هویت صاحب سایت بوده، و میخواهند مطمئن شوند که اطلاعات شخصی ارسالی آنها به پایگاه مزبور، توسط سایر کاربران اینترنتی قابل ردگیری و تداخل نیست. اینجاست که گواهینامه های الکترونیکی SSL به صحنه می آیند.

 اطلاعات هر گواهینامه SSL:

بطور معمول، یک گواهینامه SSL دارای اطلاعات شما بعنوان دارنده گوهینامه میباشد، که این اطلاعات عبارتند از :

  • نام دامنه،

  • نام شرکت شما،

  • نشانی شما،

  • شهر شما،

  • کشور محل اقامت شما،

  • تاریخ انقضا گواهینامه،

با خرید یک گواهینامه SSL، علاوه بر آنکه اطلاعات کامل خود را به مشتری ارائه میدهید، حتی باعث ایجاد امنیت خاطر خریدار میشوید، و کاربر مطمئن میگردد که تمامی اطلاعات رد و بدل شده مابین کامپیوتر کاربر، و سرور وب سایت شما، کد شده است و قابل بازیابی نمیباشد .